MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna na arenie Międzynarodowej

gru 30, 2014

W dniach 19 – 21 grudnia 2014r odbył się V Świąteczny Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek o Puchar Burmistrza Miasta Siemiatycze. Otwarcia dokonał Burmistrz Miasta po czym zespoły przystąpiły do trzydniowej batalii o zwycięstwo.

W zawodach uczestniczyło dwanaście zespołów, które podzielone na dwie grupy rozegrały po 5 spotkań w systemie „każdy z każdym”, a następnie po 3 zespoły z grup awansowały do finału z zaliczeniem wyników w grupie. Naszym dziewczynom udała się ta sztuka i rywalizowały z najlepszą szóstka turnieju. Jednak w meczu z Esperanto Warszawa podstawowa zawodniczka Sabina Franus doznała kontuzji mięśnia co wyeliminowało ją z dalszej gry, a tym samym na boisku pojawiła się młodziutka „szóstoklasistka” Karolina Murzyn. Duża trema i brak ogrania nie Karoliny na tak newralgicznej pozycji nie pozwoliły naszemu zespołowi rywalizować jak równy z równym z tak mocnymi zespołami jak: Nike Węgrów, MKS V LO Rzeszów czy RVS Ryga – ostatecznie nasz zespół zajął VI miejsce.

Spotkania były bardzo emocjonujące, walka i nieustępliwość cechowała większość zespołów. Jeśli chodzi o nasz zespół to trzeba przyznać, że spisał się bardzo dobrze !!! szczególnie cieszy postawa całego zespołu po kontuzji Sabiny, który nie poddał się i walczył do końca o każdy punkt.

Dobra forma cieszy przed zbliżającym się wielkimi krokami finałem ligi wojewódzkiej młodziczek i walki o awans do Ćwierćfinału Mistrzostw Polski.

Skład zespołu: Sara Kosiarska, Sabina Franus, Magdalena Szczepanik, Olga Zatońska, Gabriela Bełz, Sandra Kosiarska (kl.VI), Małgorzata Tkaczyk (kl.VI), Karolina Murzyn (kl.VI) – Trener Daniel Domagała

 
Klasyfikacja końcowa Młodziczki:

1. Rigas Volejbal Skola (Łotwa)

2. MKS V LO Rzeszów

3. Rigas Volejbal Skola II (Łotwa)

4. OTPS Nike Ostrołęka

5. UKS Esperanto Warszawa

6. MUKS Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Leżajsk

7. KS Torstar Kobyłka

8. LUKS Lider Kamień

9. UKS Danex Siemiatycze

10. LKS Wrzos Międzyborów

11. MOS Rzeszów

12. MOSiR Siemiatycze

 

Najlepsze zawodniczki Młodziczki:

MVP turnieju – Marta Lewinska (Rigas VS)

Kristine Briede (Rigas VS)

Julia Kamuda (MKS V LO Rzeszów)

Elena Dżelme (Rigas VS II)

Zofia Dudziec (Nike Ostrołęka)

Wioleta Śpiewak (Esperanto Warszawa)

Sabina Franus (MUKS Leżajsk)

Wiktoria Rzeszotarska (Torstar Kobyłka)

Justyna Rzeszutek (Lider Kamień)

Maria Mudel (UKS Danex)

Agnieszka Feliksiak (Wrzos Międzyborów)

Krystyna Rusin (MOS Rzeszów)

Dominika Szumarska (MOSiR Siemiatycze)