III Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Dziewcząt w Nowej Sarzynie

maj 30, 2013

W dniach 24 – 26 maja 2013r w Nowej Sarzynie rozgrywana była już trzecia edycja turnieju.

     Wzięło w nim udział 6 zespołów klubowych oraz dwie reprezentacje Kadr Wojewódzkich na Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży 2013 (rocznik 1997). Turniej rozgrywano w systemie dwóch grup eliminacyjnych A i B po cztery zespoły mecze „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Turniej ten był etapem przygotowania Kadry Województwa  Podkarpackiego do turnieju Półfinałowego Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, który odbędzie się 06 – 09. 06. 2013 w Rawie Mazowieckiej.

DSCF0253

W podwójnej roli w tym turnieju występował trener Daniel Domagała prowadząc zespół MUKS Leżajsk jak również Kadrę Województwa Podkarpackiego,  5 zawodniczek MUKS Leżajsk występowała w tej samej podwójnej roli reprezentując MUKS Leżajsk i Kadrę Wojewódzką , a były to Maria Bigas, Magdalena Trębacz, Monika Konior, Katarzyna Zięzio i Elżbieta Materna.

W pierwszym dniu turnieju padły następujące wyniki:

 

GRUPA  A

Kadra Wojewódzka Podkarpacia OOM – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

2 : 0 (25:15 ; 25:20)

MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna – GLKS Nadarzyn

2 : 0 (25:21 ; 25:18)

MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna – Kadra Wojewódzka Podkarpacia OOM

0 : 2 (22:25 ; 11:25)


GRUPA B

Kadra Wojewódzka Łódzka OOM – MKS V LO Rzeszów

2 : 0 (25:11 ; 25:15)

MUKS Volley Płock – MOSiR VEGA Stalowa Wola

0 : 2 (19:25 ; 22:25)

 

 

W drugim dniu dokończono mecze grupowe i rozegrano półfinały w systemie:

1A – 2B, 2A – 1B, 3A – 4 B, 4A – 3B

 

GRUPA A

MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki  – GLKS Nadarzyn

0 : 2 (12:25 ; 17:25)

MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

2 : 0 (25:20 ; 25:14)

GLKS Nadarzyn – Kadra Wojewódzka Podkarpacia OOM

0 : 2 (22:25 ; 15:25)


GRUPA B

MOSiR VEGA Stalowa Wola – MKS V LO Rzeszów

2 : 0 (25:23 ; 25:20)

Kadra Wojewódzka Łódzka OOM – MUKS Volley Płock

2 : 1 (25:22 ; 24:26 ; 15:10)

MUKS Volley Płock – MKS V LO Rzeszów

2 : 0 (25:10 ; 25:8)

MOSiR VEGA Stalowa Wola – Kadra Wojewódzka Łódzka OOM

2 : 0 (25:17 ; 25:10)


Półfinały:

Kadra Wojewódzka Podkarpacia OOM – MOSiR VEGA Stalowa Wola

2 : 0 (25:21 ; 25:22)

Kadra Wojewódzka Łódzka OOM – MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna

2 : 0 (25:9 ; 25:8)

GLKS Nadarzyn – MKS V LO Rzeszów

2 : 1 (28:26 : 20:25 ; 15:10)

MUKS Volley Płock – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

2 : 0 (25:21 ; 25:23)

 

Mecze finałowe rozegrano w trzecim dniu i padły następujące wyniki:

O miejsce VII  
MKS V LO Rzeszów – MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

2 : 0 ( 28:18 ; 25:18)

O miejsce V

 

GLKS Nadarzyn – MUKS Volley Płock

1 : 2 (25:21 ; 19:25 ; 14:16)

O miejsce III

 

MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna – MOSiR VEGA Stalowa Wola

2 : 0 (25:18 ; 25:18)

O miejsce I

 

Kadra Wojewódzka Łódzka OOM – Kadra Wojewódzka Podkarpacia OOM

2 : 0 (25:12 ; 25:16)

 

Klasyfikacja końcowa turnieju:

 

I m Kadra Województwa Łódzkiego OOM
II m Kadra Województwa Podkarpackiego OOM
III m MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna
IV m MOSiR VEGA Stalowa Wola
V m MUKS Volley Płock
VI m GLKS Nadarzyn
VII m MKS V LO Rzeszów
VIII m MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki

 

Nagrody Indywidualne:

 

MVP  –  Kinga Stronias   Kadra Województwa  Łódzkiego

 

Wyróżnienia otrzymały:  Izabela Matyszczak (Kadra Województwa Łódzkiego),  Elżbieta Materna (Kadra Województwa Podkarpackiego),  Katarzyna Zięzio (MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna), Dominika Piskorowska (MOSiR VEGA Stalowa Wola), Kamila Marcinkowska (MUKS Volley Płock), Iwona Zuzel (GLKS Nadarzyn), Małgorzta Makiewicz (MKS V LO Rzeszów), Aleksandra Gałka (MUKS Dargfil Tomaszów Mazowiecki).

Nagroda Sponsora Agnieszka Kowal (MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna) oraz nagroda dla najmłodszej zawodniczki Karolina Żydzik (MKS V LO Rzeszów)

Skład zespołu MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna:

Elżbieta Materna, Agnieszka Kowal, Mirosława Kowal, Maria Bigas, Katarzyna Zięzio, Monika Konior, Magdalena Trębacz, Rozalia Tworek, Zuzanna Kosiarska, Sylwia Tarajko, Magdalena Kozyra , Gabryjela Kania  TRENER Daniel Domagała.

Skład Kadry Województwa Podkarpackiego:

Elżbieta Materna, Maria Bigas, Katarzyna Zięzio, Magdalena Trebacz, Monika Konior, Dominika Piskorowska (MOSiR St.Wola), Małgorzata Makiewicz ,Agnieszka Bieniarz (MKS V LO Rzeszów), Paulina Węgrzyn, Kinga Warzecga, Klaudia Krzysztofik (Stal Mielec S.A), Agata Ossolińska, Anna Małecka (MKS Łańcut). TRENER Daniel Domagała

Serdeczne podziękowania składamy głównym sponsorom: Elektrociepłownia Nowa Sarzyna, Zakład Doświadczalny „ORGANIKA” Nowa Sarzyna, ALVIG Warszawa, Usługi Transportowe Rutkowski Trębacz, Chemrem Nowa Sarzyna, Nadsański Bank Spółdzielczy, AUTO SERVICE Krzysztof Zygmunt, REMET, Foto Print, GENEX, Biuro Ubezpieczeń PROKER, Infopros Leżajsk, Małecki Wożnica Lekarska Spółka Partnerska.

Dziękujemy również Patronom Turnieju: Miasto i Gmina Nowa Sarzyna, Starostwo Powiatowe w Leżajsku oraz Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Szczególne podziękowania kierujemy do rodziców zaangażowanych w organizację turnieju a są to: Danuta i Mirosław Bigas, Ewa Konior, Marzena i Dariusz Tarajko oraz pozostałym rodzicom , którzy dopingowali zespół MUKS Leżajsk Elektrociepłownia Nowa Sarzyna.

 

DSCF0268

 

DSCF0263

 

DZIĘKUJEMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!